V aprilu 2019 smo oblikovali enotedenski seminar, na katerem je 28 mladinskih delavcev iz 14 držav izmenjalo dobre prakse na področju programov za spodbujanje podjetnosti med mladimi, osredotočeno na izboljšanje vsebin/metod in raziskovanje, kako lahko digitalne odprte značke spodbudijo potrjevanje, prepoznavanje in priznavanje kompetenc, razvitih v takih programih.
Seminar se je osredotočal na dva pristopa: Programe za spodbujanje podjetnosti - za izmenjavo dobrih praks in odkrivanje novih metodologij in digitalne učne značke - orodje za enostavno prepoznavanje in smiselno komuniciranje o tem, kaj mladi znajo in delajo. Po zaključenem seminarju so udeleženci v svojih organizacijah izvedli prenos znanja ter skupaj s sodelavci oblikovali prototipe za nadgradnjo obstoječih izobraževalnih programov oz. oblikovanje novih. Povzetki oblikovanih prototipov in dobrih praks so bili ob koncu projekta zbrani v dokument v obliki priporočil za organizacije, ki izvajajo podobne programe. Ta dokument je bil objavljen na spletu in posredovan neposredno identificiranim deležnikom.
Več
Izvajanje individualnih mentoriranj za EVS prostovoljca, študente PeF, dijake, brezposelne mlade in udeležencem programa Mestni inkubator - Kaj je dobro in je lahko še boljše?.
Več
Na srednji ekonomski šoli Ljubljana in Srednji trgovski šoli Ljubljana smo izvedli skupaj 10 delavnic. Zaključni dogodek je bil predviden v februarju 2020, a smo ga zaradi izjemnih razmer prestavili oziroma ga bomo izvedli v altarnativni obliki.
Več
Kaj je dobrega in je lahko še boljše? Kot partnerji v projektu smo skupaj z JZ Mladi zmaji in s podporo MOL – Urad za mladino oblikovali Mestni inkubator za ideje mladih. Tipovej! je v projektu skrbel za izobraževanje in mentoriranje. 12 projektnih idej finančno nagrajenih.
Več
Izvedli smo 20 srečanj v Ljubljani in po Sloveniji in z mladimi raziskoavli njhove vrednote, poslanstvo, vizijo in cilje. Definirali kaj znajo in kaj že imajo in opredelili njihove kompetence (znanje, veščine in odnosi do...). Z uporabo orodja Osebni model razvoja so si udeleženci odgovorili na ključna vprašanja in izdelali načrt akcije.
Več
Vabimo vas k ogledu in prebiranju ...
Več
Skupaj z mednarodnimi partnerji smo mladinskim delavcem in aktivistom ponudili praktične smernice o uporabi spletnih orodij za naslavljanje problematike konfliktov
Več
Z mladimi po Sloveniji smo raziskovali, kako postati bolj učinkoviti pri in bolj motivirani za učenje.
Več
Mladi so se v okviru projekta usposabljali za konkretna delovna mesta.
Več
Ker znanje ni samo v učbenikih.
Mladi so pogumni, kreativni in podjetni. Da bodo to verjeli tudi sami in res zaupali vase in v svoje sposobnosti, jim pomagamo z novimi znanji, odpiranjem obzorij in pomočjo pri ustvarjanju in realizaciji njihovih idej
Več