Projekt Erasmus+ “ConnectEd: Bridging Minds, Building Communities” si prizadeva opolnomočiti mladinske delavce z ustreznimi veščinami in znanjem za učinkovito podporo mladim. Bistvo projekta ConnectEd je v poudarjanju njegovega inovativnega pristopa k spodbujanju ključnih kompetenc med mladimi s kombinacijo formalnega in neformalnega učenja.
S povezovanjem najboljših vidikov formalnega in neformalnega učenja naš projekt opremlja mladinske delavce z orodji in znanjem, potrebnimi za ustvarjanje pozitivnih sprememb ter pripravo mladih na prihodnost.
Projekt ConnectEd si prizadeva mladinske delavce opremiti z orodji, ki spodbujajo samostojno učenje, kritično mišljenje in reševanje problemov med mladimi. Projekt promovira duševno zdravje, zmanjšuje stres in krepi odpornost mladih, obenem pa izboljšuje socialne povezave, spodbuja trdne odnose in ustvarja vključujoče skupnosti.
Za dosego teh ciljev je projektna ekipa izvedla obsežno analizo virov (Desk Research) z namenom prepoznavanja najboljših praks in prilagoditve rešitev potrebam mladih. Raziskava je zajemala širok nabor sekundarnih virov podatkov, med drugim znanstvene članke s področja mladinskega dela, izobraževalne psihologije, duševnega zdravja in razvoja skupnosti. Vključevala je tudi poročila nevladnih organizacij o razvoju mladih, dobrem počutju in izobraževanju, vladne in evropske politične dokumente, ki opredeljujejo strategije mladinskega dela, politike duševnega zdravja in pobude za gradnjo skupnosti, ter študije primerov inovativnih praks znotraj treh tematskih področij. Poleg tega so uporabili baze najboljših praks, ki vsebujejo zbirke uspešnih primerov mladinskega dela.
Projekt ConnectEd je strateško partnerstvo, ki ga vodimo na Zavodu TiPovej! (Slovenija), ob podpori partnerjev: BACKSLASH (Španija), Libero (Srbija) in Connect International (Belgija). Skupaj smo zbrali, analizirali in opisali izbrane primere najboljših praks ter jih priredili z namenom povečanja njihove uporabnosti za mladinski sektor. Prakse so bile izbrane na podlagi več meril, vključno z njihovo skladnostjo s raziskovalnimi temami projekta, dokazanim uspehom v praksi, nivojem inovativnosti, zagotavljanjem trajne dostopnosti in široke uporabnosti tudi izven mladinskih organizacij.
Projekt sofinancira Evropska unija preko programa ERASMUS+, kar potrjuje njegovo usklajenost z evropskimi standardi in zavezanost k spodbujanju učenja in razvoja preko državnih meja. Vendar pa je pomembno poudariti, da izražena stališča v tem prispevku pripadajo izključno avtorjem in ne odražajo nujno stališč EU.